Hakkımda

1985 yılında İstanbul’da doğdum. Hayatta en çok değeri verebileceğim birini Allah yoluma çıkarttı ve ömrümün 10.10.10 olduğu bir zamanda yollarımızı birleştirme kararı alarak evlendim. Öğrenim hayatım İstanbul’da geçti. Halen öğrenciyim. Bizim sektörde üniversite mezunu olmanın gereği yok cümlesine aldananlardanım bu nedenle 2016 yılında Beykent Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı bölümünü hiç yoktan 2 yıllık olsun diye bitirdim. 🙂 Zaten öğrencilikten hiç kurtulamadım, öğrenci olmaktan da hiç bıkmadım. Şimdi de Anadolu Üniversitesi AÖF’nde Yönetim Bilişim Sistemlerini “Biter mi ? bilmiyorum :)” 1’nci sınıftan itibaren okumaya başladım.

System & Network eğitimimi tamamladıktan sonra Ümraniye Belediyesinde Sistem Uzmanı olarak çalıştım. Ani bir kararla 11.2007 tarihinde askere gitme kararı aldım. Askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra bir süre Sistem & Network desteği verdim. Daha sonra sigortalı bir iş bularak çalışmaya karar verdim. 🙂 Neta Elektronik A.Ş.de IT Administrator olarak 06.2010 tarihinden 03.2014 tarihine kadar görev aldım. Gentel Telekomünikasyon Ltd.Şti.’nde Sistem ve Network Mühendisi olarak Temmuz 2014 ve Nisan 2015 tarihleri arasında, ilk entegratör deneyimim olarak görev aldım. Sonrasında Viznet Bilişim Hizmetleri Ticaret Ltd.Şti’nde Network & Security ve System alanlarında bir çok proje gerçekleştirdim ve dökümantasyonlarını hazırladım fırsat bulursam web sitemde yayınlıyor olacağım. Ekim 2016 tarihinden itibaren ITC Bilgi Sistemleri Ltd.Şirketinde Ağ ve Güvenlik danışmanı olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim.

Mesleğimi doğru yapmak adına 2006 yılında CCNA (Cisco Certified Network Associate) ve CEH (Certified Ethical Hacker) eğitimlerini tamamladım. Eğitimlerimin üzerinde bir de Oracle Database Administration eğitimini de ekledim. Mesleğimi Sistem, Network ve Security alanında devam etmekteyim.

Eğer önemliyse (?) Fortinet, Sonicwall, Cisco ve Microsoft sertifikalarına sahibim.

Yaptığım ve yapacağım projelerin makalelerini burada paylaşacağım.

Doğru tekdir ve her dilde aynıdır. Esenlikle kalın.

İsmail Aktaş